Dostęp do maszyn wirtualnych poprzez VMware Horizon

Languages: enEnglish

1. Oprogramowanie

• Do połączenia potrzebujemy aplikacji VMware Horizon minimum w wersji 8 , bezpłatnie pobieramy ją tutaj : VMware Horizon 8

2. Instalacja

• Instalacja jest bardzo szybka i przejrzysta jednak może wymagać restartu urządzenia

3. Połączenie z serwerem

• Wybieramy opcję “Add Server”

• Podajemy swoje dane logowania do konta uczelnianego nie zapominając aby podać pełny login z nazwą domeny

• Po zalogowaniu wyświetlą się nam wszystkie dostępne maszyny. Każda maszyna posiada system Windows 10 z standardowym zestawem oprogramowania takim jak na stacjonarnych maszynach uczelnianych . Poniżej krótki opis specjalnego oprogramowania dostępnego tylko na poszczególnych pulach.
Vlab Wyróżniające oprogramowanie
001 Adobe 2023 + Autodesk 2024
002 Adobe 2024 + Autodesk 2024
007 Sketchup
008 ToomBoom
011 MadMapper
014 Adobe 2022
016 Symfonia

• Domyślnie maszyny uruchamiają się na wszystkich możliwych monitorach co może powodować utrudnienia w użytkowaniu . Aby zmienić tryb wyświetlania należy (niestety na każdej osobno) nacisnąć ” 3 kropki ” następnie w zakładce Display wybrać pasującą nam opcję wyświetlania.